Jak witają się mieszkańcy Japonii?

jakie rolki do szybkiej jazdy

Dobrze znamy powiedzenie „co kraj, to obyczaj”. I tak w każdej kulturze istnieje szereg zachowań, które są dopuszczalne, a które nie. Komunikacja niewerbalna stanowi ważny element każdej kultury. Jadąc na wakacje lub do pracy warto zaznajomić się z najważniejszymi gestami i zwyczajami.

Jeśli wybieramy się do kraju kwitnącej wiśni, czyli do Japonii, warto zwrócić uwagę na sposób witania się ludzi. Mieszkańcy tego kraju witają się w zupełnie inny sposób niż my. Lepiej wiedzieć jak to wygląda, aby nie popełnić gafy. Japończycy witają się i żegnają przy pomocy ukłonu.

Trzeba o tym pamiętać, ponieważ jeśli nie odpowiemy na ukłon drugiej osoby, zostaniemy posądzeni o brak szacunku wobec tej osoby i pogardę. Co więcej, brak odpowiedzi na ukłon może skutkować wykluczeniem z grupy. O czym pamiętać kłaniając się? Podczas wykonywania ukłonu nie należy utrzymywać kontaktu wzrokowego. Trzeba także wiedzieć, że kobieta, która się kłania powinna trzymać złożone ręce przed sobą.

Z kolei mężczyzna powinien je ułożyć na udach. Warto także pamiętać, że nasz ukłon powinien być niższy, jeśli darzymy kogoś większym szacunkiem.

Może Ci się również spodoba