Okazywanie uczuć w innych kulturach

hurtmedyczny.pl

W naszej kulturze nie ma problemu z okazywaniem sobie uczuć pomiędzy kobietą a mężczyzną publicznie. Chodzenie za rękę, objęcia czy całowanie są dosyć częstym widokiem na polskich ulicach. Jednakże trzeba wiedzieć, że w niektórych krajach okazywanie sobie uczuć może ściągnąć na nas niemałe kłopoty.

Warto zatem powstrzymywać się od takich czułych zachowań i gestów w Indiach, gdyż może to zostać źle odebrane. Podobnie rzecz się ma w przypadku północnej i zachodniej części Afryki. W tych krajach należy zapomnieć o przytulaniu czy całowaniu.

Jeśli jesteśmy małżeństwem, możemy pozwolić sobie wyłącznie na trzymanie się za ręce. Natomiast w krajach arabskich nawet taki niepozorny gest jest niedopuszczalny. Osoby różnej płci nie mogą iść za rękę.

Za to nie ma przeciwwskazań, żeby w ten sposób spacerowali dwaj mężczyźni. Co ciekawe, w niektórych krajach panują tak duże restrykcje, że pocałunek w miejscu publicznym może skutkować trafieniem do więzienia. Takie kary praktykuje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

www.warsawstartupgame.pl

Może Ci się również spodoba