Dziecko samo w domu

Jeżeli jesteście rodzicami nastolatka całkiem prawdopodobne jest, że dziecko nie będzie zainteresowane wspólnym wakacyjnym wyjazdem z wami. Zapewne dużo bardziej ucieszy go wizja rodziców wyjeżdzających na wspólne wakacje, zostawiających mu dom na własność. Jako rodzice, oczywiście po rozpatrzeniu wszystkich „za” i „przeciw”, możecie zgodzić się na takie rozwiązanie. Jeżeli twoje dziecko ma już kilkanaście lat to bez problemu poradzi sobie samo w trakcie trwania urlopu rodziców.

Wygodnym rozwiązaniem będzie też, jeżeli możecie liczyć np. na pomoc dziadków czy znajomych, którzy od czasu do czasu odwiedzą dom i sprawdzą, jak nastolatek sobie radzi z samodzielnością. Jeżeli zdecydujecie się zostawić dziecko samo w domu to pamiętajcie o kilku kwestiach. Zostawcie np.

numery kontaktowe do administracji mieszkania, elektryka czy informatyka – mogą się okazać potrzebne w przypadku np. nieoczekiwanych awarii. Poproś też dziecko o dopilnowanie załatwienia kilku domowych obowiązków – np. opłacenia rachunków.

To pozwoli mu poczuć się bardziej samodzielnym i dorosłym.

www.dhsummerfestival.pl

Może Ci się również spodoba