Miliardy Billa Gatesa

google narciarskie

Obecnie w rankingach najbogatszych ludzi świata na najwyższych miejscach w rankingu plasuje się Bill Gates i nie zmienia się to od wielu lat. Od dawna zarządza tak ogromnym majątkiem, o którym wielu biznesmenów może tylko pomarzyć.

Jednakże na liście najzamożniejszych ludzi wszech czasów mężczyzna zajmuje dwunastą pozycję. Bill Gates fortuny dorobił się dzięki działalności w branży informatycznej.

Biznesmen zrewolucjonizował rynek komputerowy na całym świecie za sprawą systemu operacyjnego Microsoft, które stało się liderem wśród firm dostarczających oprogramowanie komputerowe i z którego do dziś korzystają użytkownicy na całym świecie. Od roku 2000 Bill Gates angażuje się w działalność filantropijną i przekazuje ogromne sumy na cele charytatywne podobnie jak inne firmy dostarczające oprogramowanie firmowe w mieście gliwice.

Kalkuluje się, że łącznie na te działania przeznaczył już około 30 miliardów dolarów. Szacuje się, że jego majątek w 2012 roku opiewał na sumę 136 miliardów dolarów, przez co znajduje się w rankingu najbogatszych ludzi wszech czasów. 

www.trojfazowy.pl

Może Ci się również spodoba