Kolor ma znaczenie?

Utarło się, że ciemne kolory optycznie wyszczuplają – może rzeczywiście coś w tym jest, ale spacerując po polskich ulicach zauważamy, że wszystkie kobiety preferują czarną odzież… nawet szczupłe dziewczęta. Z kolorem, jak w życiu, bywa różnie – czasem lepiej czasem gorzej.

Czerń jest uniwersalna, ale za to bardzo przytłaczająca. Biel – jest pięknym kolorem, ale niepraktycznym – ubrania bardzo szybko się brudzą i żółkną.

Czym mamy się kierować przy wyborze koloru ubrań? Przede wszystkim typem własnej urody. Kobiety o jasnej karnacji powinny nosić ubrania w kolorze granatowym, niebieskim, szarym lub czerwonym.

Panie z jasnym odcieniem skóry niekorzystnie wyglądają w kolorze pomarańczowym, złotym i beżowym. Zaś przedstawicielki płci pięknej z ciemną karnacją powinny swoją szafę zaopatrzyć w ubrania koloru czerwonego wina, ciemny pomarańcz, butelkowa zieleń.

Odpowiednie dla nich będzie również brąz i fiolet. Jeżeli nosisz rozmiar XXL jak najbardziej są wskazane dla ciebie ciemne kolory, pamiętaj jednak, żeby przełamać je kolorowym akcentem, dzięki któremu twoja stylizacja nabierze nowego charakteru.

Może Ci się również spodoba