Kolor ma znaczenie?

Utarło się, że ciemne kolory optycznie wyszczuplają – może rzeczywiście coś w tym jest, ale spacerując po polskich ulicach zauważamy, że wszystkie kobiety preferują czarną odzież… nawet szczupłe dziewczęta. Z kolorem, jak w życiu, bywa różnie – czasem lepiej czasem gorzej.

Czerń jest uniwersalna, ale za to bardzo przytłaczająca. Biel – jest pięknym kolorem, ale niepraktycznym – ubrania bardzo szybko się brudzą i żółkną.

Czym mamy się kierować przy wyborze koloru ubrań? Przede wszystkim typem własnej urody. Kobiety o jasnej karnacji powinny nosić ubrania w kolorze granatowym, niebieskim, szarym lub czerwonym.

Panie z jasnym odcieniem skóry niekorzystnie wyglądają w kolorze pomarańczowym, złotym i beżowym. Zaś przedstawicielki płci pięknej z ciemną karnacją powinny swoją szafę zaopatrzyć w ubrania koloru czerwonego wina, ciemny pomarańcz, butelkowa zieleń.

Odpowiednie dla nich będzie również brąz i fiolet. Jeżeli nosisz rozmiar XXL jak najbardziej są wskazane dla ciebie ciemne kolory, pamiętaj jednak, żeby przełamać je kolorowym akcentem, dzięki któremu twoja stylizacja nabierze nowego charakteru.

You may also like...