Zmiany i przemiany na przestrzeni wieków

lotki steel https://www.swidnik.pl/meska-kurtka-skorzana-niezawodny-element-kazdej-stylizacji/

Na przestrzeni XIX i XX wieku nastąpiły bardzo znaczne zmiany na rynku modowym. Powstały najbardziej znane i szanowane pracownie projektanckie, których owoce pracy znane i doceniane są na całym świecie.

Zmodyfikowane ich wersje spotykamy w codziennym życiu, w pracy, w szkole, w naszych domach i na ulicach. Warto zdawać sobie sprawę, komu przypisujemy zasługi wynikające z wylansowania i wprowadzenia do szerokiego obiegu poszczególnych elementów naszego stroju i w jakim czasie zapoczątkowane zostało ich istnienie.

Poczynając od XIX wieku, gdzie moda była jakże odmienna od naszej a jednocześnie zaczął się złoty wiek jej rozwoju, zwrócić musimy uwagę na poszczególne jej elementy. Nie jest to tak przecież, że przez 100 lat na ulicach królowały te same trendy.

W obrębie jednego wieku nastąpiło wiele ciekawych przeobrażeń, o których warto tutaj wspomnieć. Ideał kobiecej sylwetki i jej wyglądu ewoluował na przestrzeni lat i nabierał różnorodnych odcieni.

Początek XIX wieku to czas powrotu kobiety do sylwetki bardzo szczupłej będącej kontrastem do wcześniej panujących i preferowanych rubensowskich kształtów.

Może Ci się również spodoba