Wakacje u babci

kokon dla niemowlaka

Rodzice często starają się zorganizować swoim dzieciom bardzo oryginalne i wymyślne wakacje. Wysyłają swoje pociechy na zagraniczne obozy, zorganizowane kolonie oraz wakacyjne kursy. Nie zawsze jednak ma to sens, zwłaszcza jeśli dziecko jest młodsze i wcześniej było na niewielu wyjazdach wakacyjnych. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie dziecka na wakacje u dziadków lub u ulubionej cioci i wujka. Wakacje spędzone u rodziny mają wiele zalet.

Przede wszystkim dziecko jest otoczone przez bliskie mu osoby i czuje się o wiele pewniej i bezpieczniej. Zna też miejsce, w którym przebywa co jest dla niego ważne, zwłaszcza jeżeli mowa o małych dzieciach. Także rodzice mogą odwiedzić swoją pociechę lub w przypadku kryzysowej sytuacji zabrać ją do domu. Takiej możliwości najczęściej nie ma jeżeli dziecko przebywa na zorganizowanym wyjeździe. Wybierając zatem wakacje dla dziecka warto jest wziąć pod uwagę jego oczekiwania – być może wcale nie chce spędzać dwóch tygodni ucząc się nurkowania czy serfowania na desce.

Może będzie bardziej zadowolone jeżeli spędzi tydzień u dziadków na wsi? Jest to świetny wspólnie spędzony czas i pewnego rodzaju wakacje dla seniora odwiedzanego przez wnuków.

Może Ci się również spodoba