Prosta tablica obrazkowa

www.hedinmortensen.com

Każdy rodzic prędzej czy później odkrywa, że dziecko nie potrzebuje do zabawy drogich i skomplikowanych zabawek. Często te najtańsze i najprostsze cieszą się dużo większym zainteresowaniem maluchów. Nie inaczej jest w przypadku prostej tablicy do tworzenia równie prostych obrazków. Na czym dokładnie rzecz polega? Weź większą deskę lub kawałek płyty.

Możesz też zbić kilka desek – ważne, by dysponować płaską powierzchnią, do której następnie przybijemy gwoździe lub pinezki. Wbij je w taki sposób, by utworzyć równe szeregi i kolumny. Gwoździe czy pinezki nie muszą być umiejscowione zaraz obok siebie. Wystarczą kilkucentymetrowe przerwy.

Tak przygotowana deska to tło, na którym możemy zacząć tworzyć graficzne dzieła sztuki. W jaki sposób tego dokonać? Wszystko stanie się jasne, jeśli kupisz pęczek kolorowych gumek recepturek. Nakładajcie gumki na gwoździe w takim sposób, by utworzyć kolorowe obrazki. W ten sposób można utworzyć liczby, postacie czy wizerunek domku.

Jeśli nie masz gumek, możesz też udostępnić dzieciakom włóczkę. Najlepiej w kilku kolorach. Pamiętaj, by przed zaproszeniem do zabawy dzieci sprawdzić, czy zabawka jest całkiem bezpieczna. Czy żadne gwoździe nie przybiły się na drugą stronę lub czy z deski nie wystają ostre drzazgi? Gdy zabawa już się zacznie, możesz wymyślać dzieciom zadania.

Czy uda im się narysować cyfrę „5” albo literkę „A”? A może coś bardziej skomplikowanego, np. rysunek autobusu? Odrobina zaangażowania wystarczy, by dzieci miały zabawę na wiele godzin.

www.ealergia.com.pl

Może Ci się również spodoba