Karmik dla ptaków

okularki pływackie google lustrzane

Gdy przychodzi zima, dzieci zwykle cieszą się z padającego śniegu, możliwości ulepienia bałwana czy wiszącej w powietrzu wojny na śnieżki. Niskie temperatury nie są jednak czymś szczególnie pożądanym w świecie przyrody. Najlepiej wiedzą o tym małe ptaki, jak wróble czy sikorki, które zimą przeżywają prawdziwy survival.

Gdy wszystkie dżdżownice hibernują się kilka metrów pod ziemią, a rozrzuconego ziarna brakuje, ptaki nie mają łatwego życia. Dlaczego by im nie pomóc, a przy okazji nauczyć dzieciaki kilku pożytecznych rzeczy? Talent do majsterkowania może być wykorzystany nie tylko jako pretekst do zabawy, ale również możliwość niesienia pomocy słabszym – np. małym zwierzętom.

Zbudowanie prostego karmika jest bardzo łatwe i można to zrobić na wiele sposobów. Jednym z bardziej oryginalnych, a jednocześnie prostych, jest wykorzystanie butelki. Montujemy ją do góry nogami nad podstawką i wypełniamy ziarnem dla ptaków czy innym drobnym pożywieniem.

Pod butelką znajduje się podstawka. Gdy ptaki zjadają pokarm, kolejne porcje wypadają z butelki – zapełniając puste miejsce. Nie potrzeba tu skomplikowanych mechanizmów, wystarczy siła grawitacji.

Taki karmik to idealny pretekst do tego, by spędzić z dzieciakami miłe popołudnie i nauczyć je majsterkowania. Przy okazji kolejne pokolenie dowiaduje się, że można i warto pomagać słabszym stworzeniom, uczy się opiekuńczości i troski o innych. Z budowy karmika dzieci będą miały z pewnością wiele radości i satysfakcji, a do tego zrobicie razem coś dobrego.

www.ealergie.com.pl

Może Ci się również spodoba