Jak wygląda powitanie w krajach bałkańskich?

superstyle.pl elektrolity dla sportowców bez cukru

Trzeba wiedzieć, że nie w każdym kraju ludzie witają się w ten sam sposób. W Polsce przyjęło się powitanie poprzez podanie ręki lub pocałunek w policzek, w zależności od tego w jak bliskich kontaktach jesteśmy z drugą osobą. Są jednak kraje, gdzie powitanie wygląda zupełnie inaczej. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed wyjazdem za granicę, aby uniknąć nieprzyjemnych i krępujących sytuacji.

Kraje bałkańskie są znacznie zróżnicowane pod względem kulturowym niż pozostała część Europy. W tym regionie, a także w Rosji popularne jest powitanie „na niedźwiedzia”. Jak ono wygląda? Osoby, które się witają przytrzymują się wzajemnie za ramiona. Potem następuje wymiana pocałunków.

Tutaj duże znaczenie ma pozycja oraz relacje, jakie łączą nas z drugą osobą. W zależności od tego, pocałunki można wymieniać w powietrze, w policzki bądź w usta. Powitanie w ten sposób, nawet w męskim gronie uchodzi za wyraz ogromnego szacunku. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w rejonach, gdzie dominuje muzułmanizm, ponieważ takie przywitane z kobietą może zostać odebrane negatywnie.

Może Ci się również spodoba