Warren Buffet – legendarny inwestor giełdowy

zobacz termookladki https://qualit.pl/sklep/podziekowania-za-sesje

W gronie najbogatszych ludzi wszech czasów znajduje się legendarny inwestor giełdowy – Warren Buffet. Szacuje się, że jego majątek wynosi 64 miliardy dolarów, dzięki czemu w tegorocznym rankingu najbogatszych ludzi świata zajmuje trzecie miejsce.

Warren Buffet od lat lokuje swoje pieniądze na giełdzie z powodzeniem. Mówi się nawet, że jest jednym z najlepszych inwestorów na całym świecie.

Zainteresowanie giełdą Buffet przejawiał już na uniwersytecie, gdzie jego wykładowcą był Benjamin Graham, który dla wielu osób jest guru w obszarze inwestowania na giełdzie. Obecnie Buffet posiada większość udziałów firmy Berkshire Hathaway, która zajmuje się ubezpieczeniami.

Ponadto biznesmen posiada udziały w takich firmach jak Coca-Cola, American Express czy Gillette. Mężczyzna od lat prowadzi działalność charytatywną.

Co ciekawe, ponad 10 lat temu, Warren Buffet zdeklarował, że 99 % majątku po jego śmierci ma zostać przeznaczone na cele dobroczynne. Pieniądze mają trafić do pięciu fundacji charytatywnych.

Może Ci się również spodoba