Największa sieć małych sklepów spożywczych – Żabka

Żabka może pochwalić się tytułem największej sieci niewielkich placówek spożywczych, które znajdują się w Polsce. Sklepy te działają także w Czechach, w oparciu o ajencję. Centrala Żabki zlokalizowana jest w Poznaniu.

Żabka zdołała zdobyć pozycję lidera w swoim segmencie sprzedaży. Założycielem sieci był Mariusz Świtalski, były właściciel firmy Elektromis. Sieć została założona w 1998 roku.

Żabka jest czynna codziennie w godzinach od 6:00 do 23:00. Rok 2009 to otwarcie nowej sieci handlowej typu convenience pod nazwą Freshmarket. Dotychczasowy asortyment produktów został wzbogacony o ciepłe napoje oraz przekąski, a także gotowe dania.

Żabka dokonała wielu przejęć sklepów, co pozwoliło jej na prężny rozwój. W 2014 roku nastąpiło przejęcie firmy Kefirek, która obejmowała kilkadziesiąt sklepów. Sklepy te znajdowały się głównie w Krakowie.

Za sprawne funkcjonowanie sieci sklepów Żabka odpowiedzialne są centra logistyczne. Centra te znajdują się w Plewiskach koło Poznania, w Nadarzynie koło Warszawy, a także w Tychach. W całej Polsce zlokalizowanych jest ponad 3,5 tysiąca sklepów sieci.

www.lubuskiranking.pl

Może Ci się również spodoba