Powitania Europejczyków

google na snowboard Białko w sportach wytrzymałościowych

Najczęściej występującym powitaniem w Europie jest podanie ręki i wymienienie się uściskiem dłoni. Jak najbardziej, w Polsce jest to powitanie stosowane, choć większą popularnością cieszy się wśród mężczyzn. Trzeba wiedzieć, że w zależności od kraju wygląda inaczej.

O ile Francuz potrząśnie naszą ręką nawet kilkanaście razy, tak Norweg nie zrobi tego ani razu. Jednakże, nie jest to jedyne powitanie, jakie możemy spotkać w krajach europejskich. Podróżując po tym kontynencie można zobaczyć, że Hiszpanie, Francuzi oraz Belgowie witają się również w inny sposób.

W tych krajach popularne jest wymienianie się pocałunkami. Nawet jeśli jest to powitanie z nowo poznaną osobą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się tym zwyczajem przywitać. Dla nas może to być krępujące początkowo, dla nich jest to normalna sytuacja.

W Rosji oraz na Bałkanach przywitaniem jest przytulenie. Z kolei mieszkańcy krajów skandynawskich oraz Wielkiej Brytanii nie są aż tak otwarci i potraktują nas z dystansem. Trzeba wiedzieć, że Brytyjczyk podając nam dłoń na powitanie, będzie starał się zachować odległość dwóch kroków.

www.zabicbobra.pl

Może Ci się również spodoba