O majątku średniowiecznego możnowładcy

Luksusowe samochody, ekskluzywne nieruchomości na cały świecie oraz udziały w największych światowych koncernach – tak dziś wygląda bycie milionerem. Dawniej było inaczej – złoto i posiadłości ziemskie stanowiły gwarancję dobrobytu.

Co ciekawe, zdarza, że współcześni milionerzy nie mogą osiągnąć majątku, jakim władali średniowieczni możnowładcy. Należy wiedzieć, że do grona najbogatszych ludzi wszech czasów zalicza się Henryka, księcia Lancaster.

Mężczyzna żył w latach 1310 – 1361 i pozostawił po sobie fortunę w wysokości 85 miliardów dolarów. Henryk był angielskim arystokratą i dużą część majątku zawdzięcza królowi Edwardowi III.

Mężczyzna zyskał jego zaufanie oraz wykazał się w rycerskim zachowaniem na polach bitewnych. W ten sposób uzyskał tytuł hrabiego Derby oraz porucznika króla.

Za liczne zasługi w walce otrzymał majątek w postaci posiadłości ziemskich. Dzięki temu był jednym z najbogatszych ludzi w Anglii w tamtych czasach, a wartość jego majątku dla wielu dzisiejszych biznesmenów jest poza zasięgiem.

Żeby poczuć odrobinę luksusu nie potrzeba wiele, na początek można odwiedzić samochody używane Nowy Tomyśl.

Może Ci się również spodoba