Najbogatsza rodzina na kuli ziemskiej

https://qualit.pl/ płetwy

Zdarza się, że w historii świata można znaleźć nie tylko jednostki, które zbiły fortunę, ale także całe rody. Do dnia dzisiejszego za najbogatszą rodzinę, jaka kiedykolwiek żyła na kuli ziemskiej, uważa się rodzinę Rotschildów. Badaczom trudno wycenić majątek tego rodu.

Szacuje się, że jest to suma pomiędzy 300 a 400 miliardów dolarów. Jak udało się zgromadzić taką fortunę? Rotschildowie to rodzina niemieckich Żydów. Największe zasługi w rodzinie należą się Mayerowi Amschelowi Rotschildowi, który miał głowę do prowadzenia interesów.

To właśnie on otworzył pod koniec XVIII wieku kantor oraz zajmował się finansami księcia Wilhelma IX. Pomnożenie majątku księcia przyniosło mu spory zarobek, który ulokował w kolejne biznesy. Z niewielkiego kantoru stworzył sieć kantorów, które w XIX wieku znajdowały się w Londynie, Paryżu oraz we Wiedniu.

W 1825 roku rodzina Rotschildów była najsłynniejszą w branży finansowej. Za sprawą wielkiego majątku ród zdobył popularność także ze względu na dosyć interesującą działalność. Rotschieldowie ufundowali budowę Kanału Sueskiego oraz wspierali powstanie Izraela.

Może Ci się również spodoba