Muammar Kaddafi – dyktator miliarder

https://unhuman.pl/pol_m_AKCESORIA_Dodatki_Gadzety-662.html https://tom-pak.com/

Każdego roku magazyny ekonomiczne z całego świata publikują zestawienia najbogatszych osób w kraju czy na świecie. Są jednak osoby, które od wielu lat znajdują znajdują się w czołówce najbogatszych osób w historii świata. Do takiej grupy zalicza się zmarłego w 2011 roku Muammara Kaddafiego, libijskiego dyktatora. Muammar Kaddafi sprawował rządy w Libii ponad 40 lat, do czasu wybuchu rewolucji w tym autorytarnym kraju, podczas której został zabity.

Mężczyzna w ciągu swojego życia inwestował w złoto oraz luksusowe nieruchomości. Należy dodać, że duże sumy pieniędzy zgromadził także na kontach bankowych. Kaddafi lokował swoje pieniądze w afrykańskich złożach ropy oraz był udziałowcem włoskiego klubu piłkarskiego Juventus. Początkowo, po śmierci przywódcy Libii, mówiono o wartości jego majątku w wysokości 70 miliardów dolarów.

Obecnie szacuje się, że wartość majątku Kaddafiego może wynosić nawet trzykrotnie więcej, a mianowicie 200 miliardów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi w historii.

systemy erp w Gliwicach

Może Ci się również spodoba