Lata 70-te, czyli powszechny hipis

ubrania jeździeckie damskie

Coraz większa swoboda i wyzwolenie kobiet skutkowało zmianami w ich wyglądzie. Dążenie do pełnego wyzwolenia płci stało się celem samym w sobie w latach 70-tych.

Moda kojarzy się przede wszystkim z nonszalancją i luzem wynikającymi z hipisowskiego stylu bycia i ubierania. Falbaniaste, długie do ziemi spódnice a także sukienki, spodnie w kształcie dzwonów z poszarpanymi nogawkami oraz nieodzowne wielkie okulary, przysłaniające większą część twarzy, to właśnie niewątpliwe cechy pozwalające na rozpoznanie człowieka z tej dekady.

Jednakże należy w aspekcie lat siedemdziesiątych wspomnieć o drugim, równolegle rozwijającym się ruchu, jakim był punk. To jego zwolennicy ubierali skórzane kurtki, podarte jeansy, nosili łańcuchy i duże ilości agrafek.

Jednakże żyli trochę w cieniu hipisów. W tychże czasach znaczną rolę w codziennej modzie odgrywały ozdoby, szczególnie uwielbiane przez grupę hippisowską, wykonane nierzadko ze sznurka, piórek i tym podobnych naturalnych elementów w połączeniu ze srebrem tworzyły pełną kreację.

Może Ci się również spodoba