H&M, czyli Hennes&Mauritz

https://unhuman.pl/pol_m_AKCESORIA_Zimowe_Rekawiczki-667.html https://lifestyle-store.pl/pol_m_Damskie_Odziez-damska_Szorty-178.html

H&M to popularna, szwedzka firma odzieżowa, której siedziba znajduje się w Sztokholmie. Wszystko zaczęło się od pomysłu Erlinga Perssona, który wyjechał w 1946 roku do Stanów Zjednoczonych, skąd wrócił z koncepcją założenia sklepu z wysokiej jakości ubraniami, ale przy korzystnych cenach. Pierwszy sklep został otwarty w 1947 roku.

W „Hennes” sprzedawano wyłącznie damskie ubrania. W 1968 roku oferta została uzupełniona o męskie ubrania, co stworzyło konieczność zmiany nazwy na „Hennes&Mauritz”. Obecnie, H&M liczy ponad 3,5 tysiąca sklepów, które są miejscem pracy dla blisko 94 tysięcy ludzi.

Firma nie posiada własnych placówek produkcyjnych, dlatego wszystkie produkty wytwarzane są przez około 700 dostawców. Sieć sklepów H&M współpracuje z największymi projektantami mody. Do tej pory kolekcję dla sieci stworzyli między innymi Versace, Karl Lagerfeld, Sonia Rykiel, Lanvin, Jimmy Choo, Alexander Wang czy Marni.

W 2007 roku powstała druga marka Hennes&Mauritz, dedykowana dla bardziej zamożnych klientów – COS, czyli Collection od Style.

na-czasie.pl

Może Ci się również spodoba