Cancun, Meksyk

U wybrzeży Morza Karaibskiego, w Meksyku, leży miasto, posiadające jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Mowa oczywiście o Cancun.

Miasto zaczęło powstawać w latach 60 ubiegłego wieku, w wyniku zapotrzebowania na konkurencję wobec Acapulco. Obecnie nosi ono tytuł najbardziej luksusowego kurortu w Meksyku.

W pobliżu znajdują się liczne zabytki i ruiny Majów. Jeśli chodzi o inne atrakcje, to warto odwiedzić Park Ekologiczny Kabah, stworzony dla miłośników przyrody, strefę archeologiczną El Meco lub Yamil Lu’um.

Najpopularniejsze plaże to PlayaTortugas, Playa Linda i Playa Delfines. Doskonałe warunki do windsurfingu, snorkelingu i innych wodnych sportów to nie lada atrakcja dla wszystkich fanów aktywnego wypoczynku.

Istnieje również możliwość pływania z delfinami, a także lotu helikopterem nad miastem i morzem. Fani nocnych rozrywek również znajdą tu coś dla siebie.

Cancun stanowi centrum największych dyskotek, barów i restauracji. Spora liczba centrum handlowych gwarantuje nam szeroki zakres asortymentu, począwszy od pamiątek, markowych ubrań, biżuterii, perfum na rękodziełach skończywszy.

ideabiznesu.pl

Może Ci się również spodoba