Buty – modne czy wygodne?

www.xxiv-ozhs.pl

Chodząc po sklepach, w celu zakupu odpowiednich butów dla siebie, zastanawiałaś się zapewne wielokrotnie, jakie obuwie wybrać – modne czy wygodne? Na co postawić? Efektowny wygląd czy zdrowie dla swoich stóp? Buty wygodne to w tradycyjnym rozumieniu przede wszystkim te typowo płaskie (balerinki, baletki, sandały) lub niskie czółenka na małym obcasie. Zapewniają one stabilną pozycję podczas chodzenia i sprawiają, że noga się nie chwieje. Wygrywają więc komfortem i praktycznością. Klasyczne szpilki bądź czółenka na słupku są z kolei wysokie, a stopy w nich męczą się szybciej.

Takich butów powinny unikać panie skarżące się na problemy z krążeniem w nogach, cierpiące na bolesne kurcze i obrzęk łydek. Im wyższy but, tym noga bardziej się męczy i dłużej jest narażona na pozostawanie w nienaturalnej pozycji. Z drugiej strony jednak, wysokie buty optycznie wydłużają nogi. Idealnie sprawdzą się zatem zawsze wtedy, kiedy zechcesz wyglądać naprawdę kobieco i stylowo.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na efektowne szpilki czy minimalistyczne czółenka, wybierz takie, w których będziesz się dobrze czuła i ładnie wyglądała.

Może Ci się również spodoba